HONDA moto
AUTO JAROV

zpět

CB1100RS

Obnažený a minimalistický model CB1100RS má vzhled závodních strojů ze 70. let minulého století, jenž se snoubí s dotekem strojů kategorie café racer. Zakřivená palivová nádrž – vyrobená bez viditelných švových svarů – evokuje ruční práci, zatímco jednoduchý kulatý světlomet a dva přístrojové budíky dodávají stroji nadčasovou siluetu. Nejmodernější technologie si zde našla cestu v podobě osvětlení provedeného kompletně z LED diod.
 
S ohledem na sportovnější charakter má podvozek CB1100RS oproti verzi EX ostřejší geometrii, tužší odpružení Showa, radiálně umístěné čtyřpístové přední brzdové třmeny, 17palcová kola z lehké hliníkové slitiny a sportovní rozměr pneumatik. Díky nižší a kompaktnější pozici za řídítky se váha jezdce posouvá vpřed, což doplňuje změny provedené na podvozku.
 
Vzduchem chlazený čtyřválcový motor snáze dýchá díky revidovanému sání a také díky menšímu a lehčímu výfukovému systému s uspořádáním 4-2-2. Pomocná kluzná spojka usnadňuje řazení a zvyšuje stabilitu zadního kola při podřazování.
 
Díky své atraktivitě a výkonům je CB1100RS skvělým strojem pro stylové projíždění městem i pro adrenalinové víkendové vyjížďky po klikatých silnicích. Vyzařuje z něj technická dokonalost, jež přitahuje zraky kolemjdoucích a zároveň je tento stroj vhodný jako platforma zralá pro customizaci podle představ svého majitele. 
 
Technické informace: 
Zdvihový objem: 1140 ccm 
Max. výkon: 66 kW (7500 ot. za min)
Max. kroutící moment: 91 Nm (5500 ot. za min)
Provozní hmotnost: 252 kg
Výška sedla: 795 mm
Objem nádrže: 16,8 L
Více foto +2